Program Cisco Networking Academy jest kierowany do szerokiego kręgu odbiorców. Adresatami programu są uczniowie starszych klas szkół ponadgimnazjalnych, studenci studiów oraz osoby, które chcą uzyskać nowe umiejętności w ramach przekwalifikowania zawodowego. Podstawowy kurs w Cisco Networking Academy obejmuje 4 semestry i przygotowuje do uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco Certified Networking Associate (CCNA).
Uczestnicy tego kursu nabywają umiejętności niezbędne do projektowania, budowania i bieżącej obsługi małych i średnich sieci komputerowych. Akademie Cisco oferują także kursy zaawansowanych technologii sieciowych oraz kursy podstaw informatyki
i programowania komputerów. Program kształcenia Cisco Networking Academy odzwierciedla bieżące trendy w metodyce kształcenia. Wiedza jest przekazywana za pomocą różnych technik nauczania.
Program akademii jest stale i na bieżąco aktualizowany tak, by uczestnicy kursów uzyskiwali najnowszą wiedzę z zakresu technologii sieciowych. Jednocześnie stałe kontakty pomiędzy firmą Cisco Systems a akademiami prowadzącymi zajęcia, pozwalają na uaktualnianie
i dostosowanie programu w zależności od potrzeb odbiorców i wymagań lokalnego rynku pracy.
Program NetAcad rozwija się dynamicznie na całym świecie. W ponad 152 krajach wiedzę na temat sieci komputerowych zdobywa obecnie ponad 200 000 uczniów i studentów. W Polsce istnieje 131 akademii, które do tej pory wykształciły 6730 studentów.
Akademie zatrudniają 333 instruktorów. Akademie lokalne są to zwykle szkoły średnie, uczelnie wyższe lub samorządowe centra kształcenia.

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zselektronik/ftp/cisco/templates/cisco_ver_1_7/functions.php on line 194

NDG Linux I i II

Kurs przeznaczony jest dla osób zainteresowanych zdobyciem profesjonalnej wiedzy i umiejętności z zakresu administracji systemami Linux.

Część 1: Podstawy korzystania z systemu Linux z perspektywy administratora i najważniejsze narzędzia potrzebne przy pracy z tym systemem: konsola, polecenia, edytory tekstu, architektura systemu, uprawnienia, instalacja i konfiguracja oprogramowania.

Część 2: Najważniejsze zagadnienia administracji systemem Linux i siecią: język skryptów powłoki Bash, użytkownicy i uprawnienia, procesy, skrypty startowe, oprogramowanie, podstawowe usługi serwerowe, sieci komputerowe, protokoły, w tym działanie TCP/IP, adresacja i routing. 
 

Kurs przygotowuje do egzaminu certyfikacyjnego: LPI-101 i LPI-102, które pozwalają uzyskać tytuł Junior Level Linux Professional (LPIC-1).
Użytkownik kursu otrzymuje:
 1. Dostęp do platformy elearningowej Cisco.
 2. Dostęp do materiałów dydaktycznych w wersji elektronicznej (po angielsku).
 3. Potwierdzenie ukończenia kursu.

Szczegółowy program kursu:

Część 1:
 1. Podstawy konsoli.
 2. System plików: gdzie i czego szukać.
 3. Ogólne zasady działania systemu.
 4. Praca w powłoce.
 5. Wyrażenia regularne.
 6. Vim.
 7. Proces uruchamiania systemu.
 8. Świadoma instalacja.
 9. Instalacja oprogramowania.
 10. Procesy.
 11. System operacyjny a sprzęt.
 12. Architektura systemu dla administratora.
 13. System plików okiem administratora.
 14. System plików.

Część 2:
 15. Automatyzacja pracy: skrypty powłoki.
 16. Użytkownicy.
 17. Wyszukiwanie plików.
 18. Podstawy SQL – zagadnienia dla przyszłego administratora.
 19. X-window.
 20. Dostosowywanie systemu.
 21. Szyfrowanie danych.
 22. Podstawowe usługi.
 23. Podstawy konfiguracji poczty.
 24. Podstawowa konfiguracja sieci.
 25. Sieci komputerowe – przegląd.
 26. TCP/IP i model ISO/OSI.
 27. Konfiguracja interfejsów sieciowych.
 28. DHCP.
 29. Praca zdalna.
 30. Bezpieczeństwo – podstawy.
 31. Identyfikacja i rozwiązywanie problemów.

 

 

 

 

Na skróty

Przyszłość jest Twoja

ZDOBĄDŹ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI HIGH-TECH
ROZPOCZNIJ KARIERĘ JUŻ DZISIAJ.

Kontakt

Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

048) 344-81-16

fax (048) 344-05-97