Program Cisco Networking Academy jest kierowany do szerokiego kręgu odbiorców. Adresatami programu są uczniowie starszych klas szkół ponadgimnazjalnych, studenci studiów oraz osoby, które chcą uzyskać nowe umiejętności w ramach przekwalifikowania zawodowego. Podstawowy kurs w Cisco Networking Academy obejmuje 4 semestry i przygotowuje do uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco Certified Networking Associate (CCNA).
Uczestnicy tego kursu nabywają umiejętności niezbędne do projektowania, budowania i bieżącej obsługi małych i średnich sieci komputerowych. Akademie Cisco oferują także kursy zaawansowanych technologii sieciowych oraz kursy podstaw informatyki
i programowania komputerów. Program kształcenia Cisco Networking Academy odzwierciedla bieżące trendy w metodyce kształcenia. Wiedza jest przekazywana za pomocą różnych technik nauczania.
Program akademii jest stale i na bieżąco aktualizowany tak, by uczestnicy kursów uzyskiwali najnowszą wiedzę z zakresu technologii sieciowych. Jednocześnie stałe kontakty pomiędzy firmą Cisco Systems a akademiami prowadzącymi zajęcia, pozwalają na uaktualnianie
i dostosowanie programu w zależności od potrzeb odbiorców i wymagań lokalnego rynku pracy.
Program NetAcad rozwija się dynamicznie na całym świecie. W ponad 152 krajach wiedzę na temat sieci komputerowych zdobywa obecnie ponad 200 000 uczniów i studentów. W Polsce istnieje 131 akademii, które do tej pory wykształciły 6730 studentów.
Akademie zatrudniają 333 instruktorów. Akademie lokalne są to zwykle szkoły średnie, uczelnie wyższe lub samorządowe centra kształcenia.

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zselektronik/ftp/cisco/templates/cisco_ver_1_7/functions.php on line 194

Kurs NDG Linux Essentials

Szkolenie NDG Linux Essential jest wprowadzeniem do systemu Linux. Obejmuje ramowy program kształcenia, ćwiczenia laboratoryjne i ocenę postępów w angażującym środowisku, stawiającym na praktyczne umiejętności. Szkolenie wdraża podejście do nauczania oparte na jednoczesnym praktycznym wykorzystywaniu nabywanej wiedzy teoretycznej. Każdy słuchacz ma bezpośredni kontakt z maszyną wirtualną z systemem Linux, która pozwala na naukę i odkrywanie możliwości wiersza poleceń w systemie Linux. Umiejętności nabywane w trakcie szkolenia można zastosować w różnorodnych ścieżkach kariery związanych z sieciami komputerowymi, tworzeniem oprogramowania (software development) i administracją systemem Linux. 

Szkolenie kończy uzyskanie certyfikatu ukończenia szkolenia.

Program kursu przygotowuje do uzyskania certyfikatu 

LPI Linux Essentials Professional Development Certificate

 

Cele kursu

Znajomość systemu Linux jest istotną umiejętnością w wielu różnych ścieżkach kariery w biznesie i technologii informacyjnej. Liczne nowe i rozwijające się perspektywy zawodowe w pracach związanych z big data, chmurą obliczeniową, bezpieczeństwem cybernetycznym, sieciami komputerowymi, programowaniem i tworzeniem oprogramowania (a to tylko kilka z wielu możliwości) wymagają znajomości wiersza poleceń systemu Linux.

Program szkolenia skupia się na następujących celach:

 • Zrozumienie system Linux jako system operacyjnego
 • Wyjaśnienie najważniejszych kwestii przy wyborze system operacyjnego
 • Zrozumienie podstawowych informacji dotyczących otwartego oprogramowania (open source software) oraz licencji oprogramowania
 • Uzyskanie podstawowej wiedzy na temat pracy z systemem Linux
 • Nauka podstawowych umiejętności używania wiersza poleceń w systemie Linux
 • Nauka używania wiersza poleceń pomocy i nawigowania systemem pomocy w systemie Linux
 • Podstawy pracy z plikami i katalogami w systemie Linux
 • Wyszukiwanie i uzyskiwanie danych z plików w systemie Linux
 • Ogólne zrozumienie pojęcia skryptów
 • Zapoznanie się z częściami składowymi pulpitu i serwerów komputera
 • Wiedza o tym, gdzie w systemie Linux przechowywane są dane
 • Odpytywanie ważnych ustawień sieci dla komputera z systemem Linux w przestrzeni lokalnej
 • Identyfikowanie różnych typów użytkowników w systemie Linux
 • Tworzenie kont użytkowników i grup w systemie Linux
 • Zarządzanie prawami własności i dostępu plików w systemie Linux
 • Zrozumienie specjalnych plików i katalogów w systemie Linux

Moduły kursu

Szkolenia składa się z 16 modułów i obejmuje wiedzę na temat systemu operacyjnego Linux oraz wiersza poleceń. Celem szkolenia jest stworzenie punktu wyjścia dla dalszej nauki systemu operacyjnego Linux. Osoby, które ukończą szkolenie zrozumieją system Linux jako system operacyjny, poznają główne założenia oprogramowania otwartego (open source), dowiedzą się w jaki sposób używany jest system Linux i poznają podstawy używania wiersza poleceń w systemie Linux.

Na skróty

Przyszłość jest Twoja

ZDOBĄDŹ WIEDZĘ I UMIEJĘTNOŚCI HIGH-TECH
ROZPOCZNIJ KARIERĘ JUŻ DZISIAJ.

Kontakt

Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

048) 344-81-16

fax (048) 344-05-97