Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/zselektronik/ftp/cisco/templates/cisco_ver_1_7/functions.php on line 194

IT Essentials - opis

IT Essentials: PC Hardware and Software to kurs obejmujący podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwających zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych np. asystent help desku.

Absolwenci kursu rozumieją budowę komputera oraz potrafią montować i konfigurować komputer osobisty, zainstalować system operacyjny oraz rozwiązywać podstawowe problemy związane z działaniem i obsługą komputera i oprogramowana. Umieją również połączyć komputer z internetem oraz współdzielić zasoby w w sieci. Zdobywają umiejetności niezbędne do instalacji, utrzymania i naprawy komputerów oraz urządzeń peryferyjnych, rozumieją związane z tym zagadnienia bezpieczeństwa, a także poznają zasady netykiety i uczą się umiejętności komunikacyjnych nieodzownych w pracy na stanowiskach wsparcia technicznego.

Kurs skoncentrowany jest na przekazaniu praktycznych umiejętności i nauce przez ćwiczenia. Dlatego ważnym elementem szkolenia ITE są wirtualne narzędzia edukacyjne takie jak Virtual Desktop oraz Virtual Laptop, które umożliwiają symulację działań na prawdziwym sprzęcie komputerowym – takich, jak np. montaż/demontaż komputera. Pozwalają one na naukę i dokonalenie praktycznych umiejętnosci, niezależnie od miejsca, w jakim się uczeń znajduje, również w domu.

Opis kursu
Kurs ITE PC Hardware and Software jest podzielony na dwie części. Część pierwsza (rozdziały 1-10) obejmuje podstawową wiedzę i umiejętności, zaś część druga(rozdziały 11-16) stanowi uzupełnienie i doskonalenie zdobytych juz kompetencji i nie jest obowiązkowa do realizacji.

Program kursu PC Hardware and Software

1. Wprowadzenie do komputerów osobistych
  2. Bezpieczne procedury laboratoryjne
  3. Montaż komputera - krok po kroku